Szkoła Językowa Szczecin, kursy językowe Szczecin

Języki obce bliżej niż myślisz
nauka języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego
przygotowania do egzaminów
dogodne terminy i przystępne ceny
miła i przyjazna atmosfera

WYBORY POWSZECHNE W WIELKIEJ BRYTANII 2015


Artykuł był pisany przed 7.05 więc informacje w nim dotyczą wyborów, które już były- dop. tłumacza

 Siódmego maja poparcie dla poszczególnych partii było takie same jak w ciągu ostatnich pięciu lat. Ale ósmego maja może już wyglądać zupełnie inaczej. "Wybory powszechne mogą być tego dobrym przykładem." mówi The telegraph. Dlaczego?

PARTIE

"Brytyjskie wybory mogą być bardzo nieprzewidywalne, ponieważ młode pokolenie odwraca się od głównych partii." mówi The Independent

Poparcie dla trzech głównych brytyjskich partii- Conservative (Konserwatystów), Labour (Partii Pracy) i Liberal Democrats (Liberalnych Demokratów)- jest najniższe w historii. W 2010 rok tylko 12% wyborców nie popierało żadnej z tych partii. Ale wyniki 18 sondaży opublikowanych we wrześniu 2014 pokazują, że ten odsetek wzrósł do 26%. Więc żadna z partii nie ma dużych szans na zdobycie większości miejsc w Parlamencie i utworzenia rządu. Tymczasem "rośnie poparcie dla partii takich jak UKIP i Zieloni, co może być wyzwaniem dla westminsterskiej czołówki." mówi strona Sky News. UKIP pragnie powstrzymać imigrację i wystąpić z Unii Europejskiej, może zdobyć 15% głosów, a partia Zielonych może uzyskać 10 %.

Biorąc to pod uwagę, kolejny rząd koalicyjny wydaje się nieunikniony. Ale kto go stworzy? Konserwatyści i UKIP? Partia Pracy i Zieloni? Nikt nie wie.

 

PRZYWÓDCY

To smutne wieści dal trzech głównych "szych": będącego przywódcą Konserwatystów Pierwszego Ministra Davida Camerona, przywódcy Partii Pracy Eda Milibanda i Nicka Clegga, przywódcy Liberalnych Demokratów.

Ci trzej politycy mogą wyglądać podobnie, ale co myślą o nich wyborcy?

Cameron jest postrzegany jako "arystokratyczny i nieosiągalny" mówi Daily Mail.

Miliband i Clegg mogą być bardzo inteligentni, ale wyglądają na "słabych i bezużytecznych", a lider UKIP'u, Nigel Farage wydaje się ludziom" twardo stąpający po ziemi, ale dziwny." mówi The Telegraph.

 

GŁOS MŁODZIEŻY

Czy głos młodych Brytyjczyków może zaważyć na wynikach wyborów? Jak pokazują badania, z pośród ponad sześciu milionów wyborców w wieku od 18 do 25 lat, prawie trzy miliony nie zdecydowały jeszcze, kogo poprą w tych wyborach. Partia, która trafi do tego grona może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

"Młodi ludzie myślą, że wszyscy politycy są tacy sami: wywodzący się z elity, biali mężczyźni z wyższą edukacją." mówi szef badań Jonatan Birdwell. "Ale nasze badania pokazują, że osiągający w przyszłości sukcesy polityk powinien być z klasy pracującej, urodzić się w regionie, który reprezentuje i być dostępnym w mediach społecznościowych."

Jeden na pięciu wyborców mówi, że poparcie celebryty sprawi, że chętniej zagłosuje na daną partię, a 18% mówi, że to zmniejszy ich sympatię do tej partii. Ponad trzy czwarte z nich ma w planach głosować.

Jakiekolwiek wyniki tego głosowania by nie były, tylko jedno jest pewne, mówi Sky News: "Głosowanie jest otwarte, a wyniki stoją na ostrzy noża".

 

 

SŁÓWKA:

cracker- przykład

inevitable- nieuchronny

posh- arystokratyczny, z wyższych sfer

down-to-earth- normalny, stąpający twardo po ziemi, realista i praktyk

pool- dana grupa ludzi

endorsement- poparcie

knife-edge- na ostrzu noża, nieprzewidywalne, zmienne


21.05.2015

Po sąsiedzku
ul. Junacka 11/2
71-495 Szczecin
tel. 091 426 14 57
kom. 609 504 017

© Copyright 2009-2018 by Po sąsiedzku All rights reserved

Powered by: flowtext | Projekt i realizacja: maciejadamczak.net