Szkoła Językowa Szczecin, kursy językowe Szczecin

Języki obce bliżej niż myślisz
nauka języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego
przygotowania do egzaminów
dogodne terminy i przystępne ceny
miła i przyjazna atmosfera

Czy tauaż może kosztować cię pracę?


Tłumaczenie artykułu "Can a tattoo cost you your job?" z magazynu CURRENT na Kwiecień/maj 2015

Czy tatuaż może kosztować cię pracę?

 

Charlotte Tmilty, dwudziestosześcioletnia matka dwójki dzieci, ma tatuaże na stopach, nogach, rękach, szyi i brzuchu. Brzmi nieźle? Niestety, nie dla Charlotte. Chciała zacząć pracować jako nauczycielka w szkole św. Johna Vinnarey w Herletpool, w angli. Ale kiedy zobaczono jej body art, odesłano ją z powrotem do domu.

Szkoła zażądała, że nauczycielka musi zasłonić swoje tatuaże, jeżeli chce wrócić do pracy. Charlotte odmawia, mówiąc: "Irytuje mnie to. Są do mnie negatywnie nastawieni tylko dla tego, że mam tatuaże."

Więc jeżeli planujesz pracować, pomyśl dwa razy zanim się wytatuujesz. "Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne podczas rozmowy o pracę, a widoczne tatuaże ciągle nie są postrzegane najlepiej." mówi The Guardian.

Podczas gdy kreatywne, luźne dziedziny, takie jak muzyka czy media nie okażą zdziwienia w przypadku wytatuowanego petenta, Rebecca Johnson, konsultant w GRB, mówi: "W świecie biznesu, z pośród dwóch kandydatów o jednakowych umiejętnościach, wybrany zostanie ten bez tatuaży."

Jeżeli nawet masz już pracę w UK i pokażesz się z nowym tatuażem, możesz zostać zwolniony- prawa równości w miejscu pracy nie obejmują body artu. Jak mówi reporter Jan Moir z Daily Mail: "Nie chodzi o odczucia osobiste, tylko o profesjonalizm."

 

 

SŁÓWKA:

to tick off- zirytować

prejudiced- negatywna opinia

to be inked- mieć tatuaż

to not bat an eyelid- nie okazać zdziwienia z czegoś niespodziewanego (idiom)


02.06.2015

Po sąsiedzku
ul. Junacka 11/2
71-495 Szczecin
tel. 091 426 14 57
kom. 609 504 017

© Copyright 2009-2018 by Po sąsiedzku All rights reserved

Powered by: flowtext | Projekt i realizacja: maciejadamczak.net